Lokalizacja

Usytuowany w centrum Kostrza – u zbiegu ulic Tynieckiej i Dąbrowa – poza stałymi zajęciami organizuje szereg imprez kulturalnych, takich jak koncerty, wystawy czy bale okolicznościowe. Ponadto, w placówce w wakacje i ferie organizowane są cykle zajęciowe i wycieczki dla dzieci z urozmaiconą ofertą programową, która nie pozwala na nudę! Odwiedzający mają do dyspozycji salę widowiskową ze sceną, salę plastyczną oraz salę zabaw wyposażoną w sprzęt audiowizualny. Klub posiada powierzchnię użytkową wielkości 149 mkw.

Dla dzieci i młodzieży

Klub Kostrze organizuje zajęcia dla dzieci w wieku od 2. roku życia. Odbywają się tu zajęcia rekreacyjne, jak zumba kids oraz taneczne – w Klubie działa grupa baletowa dla początkujących. Dzieci mogą również skorzystać z indywidualnych lekcji z logopedą.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą wybierać spośród takich zajęć, jak rysunek i plastyka, podczas których mogą rozwijać swoje umiejętności manualne. Mogą też kontynuować zajęcia baletowe w grupie dla starszych dzieci, zapisać się na street dance, naukę śpiewu (indywidualnie oraz grupowo) lub gry na wybranych instrumentach, jak pianino, keyboard i gitara akustyczna. Raz w tygodniu prowadzone są także warsztaty z robotyki oraz lekcje matematyki, poszerzające wiedzę o królowej nauk. W Klubie dzieci mogą również uczęszczać na warsztaty fotografii cyfrowej.

Dla rodzin

Do udziału w aktywnościach organizowanych w Klubie Kostrze serdecznie zapraszamy również rodziny, które mogą skorzystać z wielu elementów naszej oferty na preferencyjnych warunkach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Klub Kostrze ma bogaty program zajęć także dla dorosłych! Wśród zajęć rekreacyjnych, uczestnicy mają do wyboru zumbę, jogę, pilates oraz aerobic. Szczególną popularnością cieszą się dwie ostatnie propozycje. Dwa razy w tygodniu odbywa się też gimnastyka dla seniorów.

W Klubie Kostrze odbywają się również zajęcia z rysunku, a także (raz w miesiącu) – warsztaty artystyczne dla dorosłych i seniorów.

Seniorów zainteresowanych programem Klubu Kostrze zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach, a także darmowy lub rabatowy wstęp na wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.